Współpraca z klientem (inwestorem)

Przed wizytą na miejscu inwestycji w celu dokładnych pomiarów i ustaleń z inwestorem dokonujemy wyceny wstępnej szacunkowej. Natomiast jeśli przykładowo do zadaszenia zostanie w rzeczywistości zużyta mniejsza ilość drewna, to cena za materiał będzie niższa – inwestor płaci za to co zostanie mu fizycznie zamontowane, a nie za to co na wstępnym zestawieniu.

Możliwy jest zakup drewna konstrukcyjnego bądź też innych materiałów wraz z dodatkami przez inwestora. W takim przypadku rozliczenie dotyczy jedynie robocizny. Materiały potrzebne do budowy konstrukcji i zadaszenia rozliczane są z inwestorem według cen zakupu w hurtowniach lub sklepach (na podstawie paragonów, faktur). Nie pobieramy marży za zakup materiałów. Ceny za materiały są kalkulowane w możliwie dokładnym przybliżeniu, jednak mogą ulec zmianie w zależności od cen sklepowych. Jeśli w trakcie pracy wynikną dodatkowe koszty związane ze zmianą w konstrukcji bądź też z zakupem dodatkowych elementów, po wsześniejszym uzgodnieniu z inwestorem cena końcowa może w pewnym zakresie ulec zmianie.

System zadaszenia tarasu bądź wiaty poliwęglanem komorowym lub poliwęglanem litym, ma bardzo wysokie oceny jeśli chodzi o jego trwałość, wytrzymałość i żywotność. Producent udziela 10-letniej gwarancji na zachowanie koloru (brak płowienia) i utrzymanie właściwości technicznych. Najlepszym argumentem jest to, że poliwęglan używany jest do doświetlenia wielkich hal, świetlików na basenach oraz zadaszeń przystanków użytecznośći publicznej lub ekranów przy ulicach.

Tańszą alternatywą dla poliwęglanu są tzw. przezroczyste lub brązowe-dymione płyty faliste lub trapezowe PCV produkowane w arkuszach 200x100 cm. Jednak ich wytrzymałość jest o wiele niższa. Zdarza się że silny wiatr wyrywa płyty z mocowań, pękają przy gradobicu a przede wszystkicm PCV użyty do produkcji utlenia się (głównie od słońca) i staje się łamliwy (kruchy) już po 2 latach od montażu. Tego typu pokrycie odradzamy stosować na zadaszenia tarasów które oprócz wymaganej trwałośći pełni również rolę estetyczną.

Zadaszenie tarasu - przykład

Wykonanie i montaż konstrukcji zadaszenia tarasu o rozm. 450x300cmWizualizacja:

Materiały:

Materiał na zadaszenie do wyboru przez inwestora:

możliwość stosowania dla estetyki podbitki dachowej od spodu przed montażem dachówki lub blachodachówki

Robocizna:

Transport:

Większe wyroby drewniane które wykonujemy, z racji swojej wielkości muszą być dostarczane na miejsce przeznaczenia w elementach i tam montowane. Przykładem są zadaszenia tarasów, domki letniskowe, altany i place zabaw. Usługa taka połączona jest z reguły z dostawą wyrobu.

Po uzgodnieniu szczegółów zapewniamy transport i montaż. Doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt i narzędzia gwarantują jakość, fachowość i szybkość montażu stawianych przez nas konstrukcji.

Inne projekty zadaszeń (przykłady):